Семенов М.А.
державний заклад “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”, м. Полтава
Методика реалізації Peer-to-Peer взаємодії та командної фасилітації в LMS Moodle*
Онлайн навчання, безсумнівно, змінило не тільки організацію навчального процесу, але й динаміку взаємодії між студентами. Порівнюючи з традиційним навчанням, де спілкування відбувалося не лише на заняттях, але й у різних контекстах, таких як перерви між парами, підготовки до занять у гуртожитку, робота у бібліотеці та інші майданчики. При такому підході на якість освіти впливають не лише якість навчального контенту, якість викладання, кваліфікація викладачів та ресурсна база, але й якість взаємодії між однокурсниками. Тому сучасна ситуація замкнутості здобувача освіти під час онлайн навчання може виглядати непривабливо.
Р2Р навчанню для цифрового навчання присвячено ряд наукових робіт, серед яких треба відзначити [1; 2]. P2P навчання продовжує ідею Ланкастерського методу, коли студенти старшого віку здійснюють підтримку однолітків першого, другого курсу. Якщо цю ідею реалізувати для цифрового навчання це дозволить надати ідеї новий зміст.
Мета цієї доповіді - опис методики ефективної реалізації Peer-to-Peer взаємодії та командної фасилітації з використанням елементів системи управління навчанням (LMS) Moodle.
Зміст доповіді:
-
Аналіз сучасного стану Peer-to-Peer взаємодії та командної роботи за допомогою LMS Moodle;
-
Представлення моделі ефективної реалізації Peer-to-Peer взаємодії та командної фасилітації при цифровому навчанні;
-
Результати дослідження можливостей елементів LMS Moodle, які можуть бути використані для підтримки Peer-to-Peer взаємодії та командної фасилітації;
-
Представлення методики використання елементів LMS Moodle для стимулювання і підтримки взаємодії між студентами та командної роботи.
Наукова значущість доповіді полягає в тому, що розкривається зміст концепції P2P взаємодії між студентами в умовах цифрового навчання.
Практична цінність доповіді полягає в можливості активного залучення здобувачів освіти до організації процесу навчання , що сприяє ефективності опанування навчального матеріалу.
Список використаних джерел
- Andrews M. R., Manning N. A Guide to Peer-to-Peer Learning - Effective Institutions. 2016: Effective Institutions Platform, 2016.
- Acceptance of competency-based workplace e-learning systems: Effects of individual and peer learning support / Cheng B. та ін. Computers & Education. 2011. Т. 57, вип. 1. C. 1317-1333. DOI: 10.1016/j.compedu.2011.01.018.
- Roles API. Moodle community. 2024. Вип. 2. URL: https://docs.moodle.org/dev/Roles. (дата звернення: 05.05.2024).
* - скорочений опис, що використовується як доповнення до відеозапису виступу.